Pomoc dla Ukrainy – podsumowanie

2022-05-06 10:10:55

Zaraz po feriach zimowych, 28 lutego 2022r. nasza placówka włączyła się w ogólnopolską akcję wspierania narodu ukraińskiego.

W pierwszym odruchu zebraliśmy sporą ilość różnego rodzaju środków opatrunkowych i higienicznych oraz innych materiałów, o których wiedzieliśmy, że mogą być przydatne. Do tego zebraliśmy prawie 20000,- zł, za które kupiliśmy odzież, obuwie oraz inne przedmioty niezbędne walczącemu oddziałowi w rejonie Kijowa.

Gdy udało się nam wszystkim zakończyć te działania, nadeszła informacja o konieczności przystosowania naszej sali gimnastycznej do przyjęcia kolejnej grupy uchodźców wojennych. Zwróciłem się wówczas ponownie do całej społeczności szkolnej o pomoc w zebraniu środków higieny osobistej. I znowu, jak za pierwszym razem, wykazaliście się Państwo hojnością i wielkim sercem.

Dary, które wpłynęły, pochodziły od wszystkich. To rodzice, uczniowie, dzieci z przedszkola, pracownicy, ale też osoby, które ze szkołą nie miały żadnego kontaktu, wpłacali pieniądze, przesyłali dary, pomagali w organizacji.

Jednocześnie wiele rodzin przyjęło pod swój dach ukraińskie matki z dziećmi. W Zespole Oświatowym w Liniewie mamy w tej chwili 31 dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Część z nich chodzi już do oddziałów z naszymi dziećmi, inne trafią do nich 30 maja. Być może zostaną z nami na dłużej. Wspierajmy ich. Oni są z dala od bliskich i od domu. Czasami dobre słowo potrafi dokonać wiele.

Dziś, podsumowując te działania, pragnę powiedzieć, że JESTEM DUMNY Z NASZEJ SPOŁECZNOŚCI. Stanęliśmy na wysokości zadania, pokazaliśmy, że jesteśmy solidarni.

Dostrzegli to również Ukraińcy, którzy na bieżąco informowali nas o terminach i miejscu, w które nasze dary trafiły, przesyłali nam zdjęcia.

W piątek – 29 kwietnia otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie od Dyrektora Liceum w Kijowie, pana Wasyla Linduka – koordynatora działań humanitarnych w Rejonie Kijowskim. Do podziękowań dołączona została pisanka ze strusiego jaja. (sf) <Galeria zdjęć>