Damy i huzary... w gimnazjum

2012-02-08 12:04:23

W czwartek 26 stycznia br., już po raz trzeci uczniowie z gimnazjum przygotowali dla swoich rodziców przedstawienie teatralne. Po Ożenku Gogola i Zemście, ponownie sięgnęli (wspólnie ze swoimi opiekunami) po klasykę gatunku, a mianowicie wystawili Damy i huzary  hrabiego Aleksandra Fredry. Uczniowie pod opieką nauczycieli języka polskiego, od października uczestniczyli w próbach z tekstem, aby w styczniowy wieczór, kiedy sala wypełni się rodzicami, mogli w pełni zaprezentować swoje talenty aktorskie. W ostatnich dniach przed występem do pomocy zaangażowało się wielu nauczycieli oraz uczniów. Każdy chciał, aby kolejne przedstawienie niebyło gorsze od poprzedniego. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, a występ został nagrodzony gromkimi brawami na stojąco. Po spektaklu pochwałom nie było końca. Były pamiątkowe zdjęcia, gratulacje od wzruszonych rodziców oraz kolegów i koleżanek.

W piątek, w przededniu czekających uczniów ferii zimowych, zaprezentowano spektakl uczniom ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. I tu również było wspaniałe przyjecie tekstu A. Fredry oraz gry aktorskiej uczniów. Wszyscy świetnie się bawili, nagradzając na koniec aktorów głośnymi brawami.(zw)<Galeria zdjęć>