Studenci w naszym gimnazjum

2009-12-07 13:33:06

W poniedziałek 16 listopada, studenci należący do kół naukowych na Politechnice Gdańskiej odwiedzili uczniów naszego gimnazjum. Wizyta odbyła się w ramach realizowanego projektu „Za rękę z Einsteinem – edycja II”. Uczniowie podzieleni na trzy grupy, zmieniając się co godzinę, wzięli udział w zajęciach z matematyki, fizyki oraz chemii. Nie były to zwykłe lekcje, jakie odbywają się codziennie w szkole. Studenci podczas zajęć przeprowadzili wiele doświadczeń i eksperymentów naukowych, których w naszej szkole, z różnych przyczyn niebyli byśmy w stanie wykonać. Po raz kolejny uczniowie uczestniczący w projekcie mogli „dotknąć” prawdziwych badań naukowych. Formułować pytania naukowe, stawiać różne tezy i wyciągać prawidłowe wnioski (często sprzeczne z własnymi doświadczeniami). Takie lekcje na długo zapadną w pamięci uczniów….

Galeria zdjęć