Przełaje w gimnazjum

2013-10-11 12:38:08

Szkolne  Indywidualne Biegi Przełajowe za nami. W poniedziałek  07 października br  na ostatniej   godzinie lekcyjnej  ścigali się uczniowie naszego gimnazjum, w  sumie  około 60 osób.

Biegi przełajowe to najprostsza forma ruchu – mówił Tomasz  Gierszewski, gminny koordynator  sportu.  To  dyscyplina sportowa, którą może uprawiać praktycznie każdy. Szkolny bieg   był  doskonałą  okazją do propagowania aktywności fizycznej. Nauczycielom w-f  dał możliwość do wyłonienia najlepszych biegaczy w gimnazjum.
W zmaganiach udział wzięli chętni uczniowie z wszystkich klas . Osobno startowali chłopcy  na dystansie  1000 m  i dziewczęta  w biegu na 800 m.

Ostateczna klasyfikacja zawodników przedstawia się następująco :

Dziewczęta :

1.Paulina Węsierska

2.Jaśmina Ginter

3.Weronika Derdowska

4.Dominika Jurczak

5.Agnieszka Michalewicz

Chłopcy :

1.Maciej Cylkowski

2.Mateusz Wirkus

3.Patryk Wojciechowski

4.Bartłomiej Gappa