A kademia z okazji Świeta Niepodległości w gimnazjum

2013-11-13 09:56:12

12 listopada 2013 r. uczniowie klasy II B Gimnazjum Publicznego w Liniewie przedstawili montaż słowno – muzyczny, mający na celu upamiętnienie Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem całego hymnu narodowego. W dalszej części  apelu uczniowie przybliżyli całej społeczności szkolnej okoliczności utraty niepodległości w 1795 roku, trudne losy polskich emigrantów z XIX w. , walkę narodu polskiego o zachowanie własnej tożsamości, a także upór, z jakim Polacy organizowali kolejne powstania, których celem miała być wolna Ojczyzna.

Teksty poetyckie i patriotyczne pieśni spotkały się z żywym odbiorem. Dla większości słuchaczy była to nie tylko ciekawa lekcja historii, lecz również chwila, w której  rodzi się poczucie dumy narodowej i świadomość przywiązania do wartości, o jakie walczyli nasi przodkowie. (wf) <Galeria zdjęć>