II edycja szkolnej ligi piłki siatkowej dziewcząt

2014-02-04 08:14:11

16  stycznia  2014 r zakończyła się I runda II edycji Szkolnej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt.  Głównym założeniem rozgrywek jest propagowanie wśród uczniów siatkówki oraz kształtowanie w nich umiejętności rywalizacji sportowej w duchu zasad „ FAIR PLAY ”. W rozgrywkach ligi w roku szkolnym 2013/2014 udział bierze 6 zespołów i są to tylko zespoły dziewcząt . Liga  rozgrywana jest  w dwóch rundach ( pierwsza w I semestrze, druga rewanżowa w II semestrze ) .Rozgrywki wyłonią „ MISTRZA  SZKOŁY ”na sezon 2013/ 2014. Zespoły w obydwu rundach rozgrywają  mecze w systemie „ każdy z każdym ” .

Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 2 punkty, za mecz przegrany 1 punkt, za mecz oddany walkowerem zespół otrzymuje 0 punktów.

O kolejności miejsc w tabeli rozgrywek decydować będą zdobyte duże punkty. W   przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie lub więcej drużyn o zajętym miejscu decydują : lepszy stosunek setów z całych rozgrywek, lepszy stosunek małych punktów z całych rozgrywek , wynik bezpośredniego spotkania. (es) <Galeria zdjęć>