Ćwiczyć każdy może

2014-03-13 09:56:34

W lutym w naszym  gimnazjum  odbył się turniej  sportowy pt. „ Ćwiczyć  każdy może ” w ramach Roku Szkoły  w Ruchu. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn – 12 osobowych .

Klasa  III c nie wystawiła  swojej  reprezentacji . Rozgrywki  odbywały się w trzech kolejnych dniach. W poniedziałek 17 lutego 2014 r rywalizowały  klasy II , we wtorek klasy III ,a w środę  do rywalizacji stanęli uczniowie klas I.

Każda reprezentacja brała udział w 8  konkurencjach :

• Wyścig z rozbieraniem
  • Latające piłeczki
  • Holowanie tonącego
  • Wyścig w workach
  • Sztafeta
  • Rzuty samolotami do celu
  • Rzut piłką lekarską
  • Rzuty do kosza.

Walka była  bardzo zacięta , a niektóre konkurencje mocno dawały w kość. Przydał się Klub Kibica, który motywował swoich zmęczonych kolegów do walki. Klasa I a miała najlepiej zorganizowanych kibiców.

Wyniki uzyskane przez drużyny w poszczególnych konkurencjach były przeliczane na punkty.Następnie punkty wpisywane były do tabeli z punktacją ogólną, by po zakończeniu wyłonić zwycięzców.. Podsumowanie całego turnieju  odbędzie się w dniu  prezentacji projektów. Wtedy poznamy zwycięzców i wręczymy nagrody. Dla zwycięzców przewidzieliśmy trofea  w postaci  medali, dyplomów  i słodyczy. Było to możliwe dzięki hojnej pomocy sponsorów.

Cały turniej  przygotowali  i poprowadzili  w ramach realizowanego przez siebie projektu uczniowie klasy IIa – Marta Łuczkiewicz, Weronika Chmielewska, Karol Trapp i Janusz Fryca .

Wszystkim zawodnikom dziękujemy  za piękną rywalizację i świetną  zabawę.(es) <Galeria zdjęć>