ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Sejmik ekologiczny 2014

2014-05-21 05:51:42
Zdjęcie

 

20 maja 2014 r. w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzynie odbył się XXI Sejmik Ekologiczny naszego powiatu. Temat tegorocznego sejmiku brzmiał: „Pszczoła nie jedno ma imię” Nasze gimnazjum reprezentowała prężna grupa dziewcząt z klasy II a: Dominika Jurczak, Marta Łuczkiewicz, Aleksandra Białas, Patrycja Węsierska, Agnieszka Michalewicz wraz z opiekunem szkolnego koła LOP – J. Figiel.

Udział w sejmiku poprzedzony był pracą nad przygotowaniem prezentacji multimedialnej dotyczącej życia i pracy pszczół oraz ich znaczenia dla człowieka i środowiska naturalnego, a także gromadzeniem akcesoriów potrzebnych do przygotowania stoiska o tematyce pszczelej.  Praca naszych uczennic została doceniona, gdyż prezentacja multimedialna znalazła się wśród pięciu najlepszych przygotowanych przez uczniów gimnazjów całego powiatu. Ponadto w konkursie na wystrój stoiska dziewczęta ubrane w pszczelarskie stroje zaprezentowały sprzęt wykorzystywany podczas pracy w pasiece a także produkty pszczele, takie jak: różne gatunki miodu, kit pszczeli, świece z wosku pszczelego oraz kosmetyki wykonane na bazie produktów pszczelich.

W rezultacie w konkursach przeprowadzonych w ramach tegorocznego sejmiku nasze gimnazjalistki zajęły I miejsce, co zostało nagrodzone dyplomami i pendrive’ami.

Warto również zaznaczyć, że w trakcie trwania imprezy nasze uczennice udzieliły wywiadu, który zostanie wyemitowany w Radio Kaszëbë.(jf) <Galeria zdjęć>

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier