ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Nalot zielonych aniołów na szkołę w Liniewie

2015-03-06 13:43:55
Zdjęcie

 

Tegoroczny (14/15. 11. 2014) kaszubski biwak dla gimnazjalistów rozpoczął się warsztatami wyplatania aniołów z sitowia. Sitowie (kasz. sëcëna), to bardzo elastyczny materiał, znakomity do formowania kształtów, jakie podpowie wyobraźnia. Pani Regina Białk instruktorka naszych warsztatów zaproponowała ciekawy sposób na wykonanie skrzydlatej postaci. Kto znalazł w sobie cierpliwość dopracowania wszystkich elementów, połączenia ich miękkim drucikiem, zyskał  piękną zieloną figurkę, którą mógł sobie zabrać do domu lub podarować komuś bliskiemu. Potrzebne nam są anioły, fajnie, że istnieją anioły zielone – stróże uśmiechów, opiekunowie rozweselonych dusz, patroni szalonych pomysłów. 

Pani Regina  przywiozła dla nas także szkielet koszyka i łyko z sosnowego korzenia do wypełniania wnętrza – podarunek dla naszej szkoły. Chętni mogli poćwiczyć sprawność palców w kolejnej plecionce.                                                  

Możliwe, że murom liniewskiego dworku przypomniały się czasy, gdy nasi pradziadkowie byli dziećmi  i wyplatali sobie zabawki z sitowia, łyka i innych materiałów darowanych przez naturę.

Po zajęciach warsztatowych relaksowaliśmy się zabawą z piłką na sali gimnastycznej, inni oglądali film. Znalazł się też czas na rozmowy i gry towarzyskie: w butelkę, w fanty.

 Czas biwaku toczy się bardzo szybko, bardzo szybko kończy się noc w szkole, jednak praca nad porządkowaniem klas równie szybko sprowadza nas do rzeczywistości, w której czeka na nas trud nauki. Na szczęście są z nami zielone anioły – niech pomagają nam w tych trudach, niech pomagają nam frunąć na zielonych skrzydłach z dnia na dzień coraz wyżej.(ic) <Galeria zdjęć>

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier