Kaszubskie dyktando w Gdyni

2015-11-10 14:40:50

7 listopada odbył się w Gdyni - Pogórzu  wojewódzki etap dyktanda w języku kaszubskim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zwyciężyli w  szkolnych eliminacjach w swojej kategorii wiekowej. Ze szkoły podstawowej wytypowana została Amelka Pettke, z gimnazjum – Marta Bielawska , Monika Jurczak i Agnieszka Freda.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom dyktanda wiele ciekawych atrakcji, m.in. : zwiedzanie okrętu „Dar Pomorza”  oraz Muzeum Emigracji, pokaz sztuki kulinarnej, dodatkowe  konkursy z nagrodami. Oglądaliśmy artystyczne  programy kaszubskich zespołów gdyńskich szkół oraz profesjonalny Zespół Pieśni i Tańca „Gdynianie”. Uczniowie z naszej szkoły również zaprezentowali tańce kaszubskie a Monika Jurczak, jako tegoroczna laureatka Recytatorskiego Konkursu Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” przedstawiła swój konkursowy repertuar .

W przyszłym roku kaszubskie dyktando odbędzie się w Gdyni – Kosakowie a nasza szkoła na pewno będzie brała udział. Mamy przed sobą cały rok przygotowań.(ic) <Galeria zdjęć>