Przygotowania do kolejnego spektaklu trwają !

2015-12-10 09:07:33

Po raz kolejny wybraliśmy komedię, tym razem współczesnego autora, Juliusza Machulskiego. Nasza adaptacja umieszcza akcję w latach dwudziestych XX wieku.

Sztuka, którą wystawimy na scenie w lutym, to opowieść oparta na obyczajowym motywie przedstawienia rodzicom nowego narzeczonego córki jedynaczki. Ta niełatwa konfrontacja w zabawny sposób ujawnia prawdziwe oblicze biorących w niej udział bohaterów.

Przygotowania do nowego spektaklu idą pełną parą. Od początku roku szkolnego aktorzy – uczniowie naszego gimnazjum - uczestniczą w cotygodniowych próbach. W obsadzie pojawiły się nowe osoby, nie zabraknie jednak znanych twarzy z poprzednich widowisk. Chętnych do uczestnictwa w kółu teatralnym było w tym roku nadzwyczaj dużo, niestety - ról niewiele.

Próby są dla uczniów odskocznią od codziennych zajęć, dają wszystkim wiele radości. Dziewczęta i chłopcy często wybuchają śmiechem, gdy coś się nie uda, nagle zaimprowizują lub powtarzają kilka razy trudną scenę, na przykład upadku, udzielania pierwszej pomocy, ukłonu. Nasi aktorzy nie tylko odgrywają role, dodają też swoją interpretację tekstu czy sytuacji.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z przygotowań do kolejnego spektaklu, a w lutym na premierę!(wb) <Galeria zdjęć>