Marta Bielawska w finale w Chmielnie.

2016-06-23 14:03:54

11-12 czerwca odbył się w Chmielnie  finał  Recytatorskiego Konkursu Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Prezentowali  tam swoje konkursowe programy najlepsi  kaszubscy recytatorzy z całego województwa. Marta Bielawska z naszej szkoły reprezentowała powiat kościerski w kategorii wiekowej: gimnazjum. W jej repertuarze znalazł  wiersz I. Czajinë „Ballada ò apartny diôbelnicë"  i fragment opowiadania  Grégóra Jarosza Schramkeg'ò  "Òdstąpienié".  Przepięknie zinterpretowała wybrane teksty.

W skład jury weszli: ks. prof. Jan Walkusz znakomity poeta kaszubski,  wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,  prof. Marek Cybulski językoznawca, znawca języka kaszubskiego, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego,  Danuta Pioch autorka podręczników do nauki  języka kaszubskiego, dyrektorka Zespołu Szkół w Mojuszu, prezes Komisji Języka Kaszubskiego,  Bożena Ugowska poetka kaszubska, tłumaczka literatury angielskiej i polskiej na j. kaszubski Karolina Keller  nauczycielka języka kaszubskiego w SP n r2 w Słupsku i w ZSP w Słupsku, doktorantka studiów literaturoznawstwa na Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Gratulujemy Marcie godnego reprezentowania szkoły na tak wysokim etapie. (ic) <Galeria zdjęć>