Lekcje w Dębnicy Kaszubskiej i Słupsku

2016-11-30 13:17:09

W ramach zajęć z języka kaszubskiego  odbyły się  kolejne lekcje wyjazdowe. Piątkowe popołudnie (18XI) spędziliśmy w Dębnicy Kaszubskiej. Zostaliśmy przywitani przez gościnnych gospodarzy, czyli uczniów ze szkoły w Dębnicy , panią Anię – ich opiekunkę, panią dyrektor szkoły a także panią wójt gminy Dębnica. Otrzymaliśmy w upominku piękne albumy o okolicznych miejscowościach. My również mieliśmy dla nich upominki książkowe. W czasie spotkania przywitalnego zaprezentowaliśmy nasze tańce.  Bardzo żywiołowo zawarliśmy znajomości. Póżnym wieczorem poszliśmy na wspólny spacer po Dębnicy. Przez całą sobotę (19XI) zwiedzaliśmy Słupsk i jego piękne zabytki. Poznaliśmy niezwykłą historię miasta, książąt z czasów, gdy Kaszuby jeszcze były potęgą a także tragiczne losy kobiet, które może nawet niesłusznie skazywano jako czarownice.

Zdobywaliśmy ogromną wiedzę o miejscach tak ściśle związanych z historią Kaszub. Podróże kształcą nasze charaktery, naszą inteligencją – mają niezwykle pozytywny wpływ na nasze osobowości.(ic) <Galeria zdjęć>