Bałtycki Festiwal Nauki

2010-06-16 10:37:49

W dniu 22 maja grupa 45 uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w pokazach i wykładach naukowych zorganizowanych w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej. Na początek część uczniów z dużą ciekawością obejrzało doświadczenia chemiczne, pozostali natomiast skupili się na pokazach z fizyki. Wspólnie natomiast wysłuchali wykładu dr. A. Kuczkowskiego popartego bardzo ciekawymi eksperymentami fizycznymi. Następnie. ponownie w grupach uczniowie wzięli udział w pokazach zorganizowanych przez studentów z ETI oraz wysłuchali wykładu na temat bezpieczeństwa w sieci Internet. Na zakończenie, uczniowie wysłuchali kolejnego wykładu z fizyki w Audytorium Maximum i już samodzielnie wykonywali doświadczenia przygotowane przez studentów na dziedzińcu południowym. Bardzo sprawnie odbył się catering, pozwoliło to uczniom uczestniczyć w zaplanowanych pokazach i wykładach.

Galeria zdjęć