Szkolne Jasełka 2018

2019-01-02 11:00:41

Tradycyjnie w ostatnim dniu nauki, uczniowie wspólnie z nauczycielami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi, spotykają się na sali gimnastycznej, gdzie wszyscy uczestniczą w szkolnych jasełkach. Jak co roku uczniowie przygotowali bardzo ciekawe w treści, jak również w atrakcyjnej scenografii, przedstawienie nawiązujące do narodzin Jezusa w Betlejem.

W dalszej części spotkania dyrektor wręczył nagrody książkowe, ufundowane przez działającą w placówce Radę Rodziców dla zwycięzców szkolnych konkursów przedmiotowych, organizowanych co roku przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

W przerwach pomiędzy wręczanymi nagrodami uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego, którzy w ramach swoich zajęć uczą się również tańców kaszubskich, zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, które przyjęte zostały bardzo dużym aplauzem.

Dużo emocji wzbudziło również losowanie nagród (z uwagi na ich atrakcyjność) wśród uczniów uczestniczących na co dzień w lekcjach języka kaszubskiego, za udział w konkursach literacko-plastycznych o tematyce kaszubskiej.

Na zakończenie wszyscy obecni zaśpiewali wspólnie kolędę i rozeszliśmy się do domów na długo oczekiwaną przerwę świąteczną. (zw) <Galeria zdjęć>