Ogólnopolskie zmagania z ortografią

2019-04-01 14:07:11

Dnia 14 grudnia 2018r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Dyktanda (nie tylko) dla Mistrzów” organizowanego przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie. Celem konkursu było praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych  i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej. Z naszej szkoły do zmagań z ortografią przystąpiło 10 uczniów z klasy drugiej i trzeciej.

Najlepiej z testem w naszej szkole poradziła sobie Magda Pstrong z  klasy trzeciej, która uzyskała 126pkt i zajęła 5 miejsce (dyplom laureata i nagrodę książkową) wśród wszystkich piszących.

Wyróżnienie zdobyli: Florian Drewczyński z klasy III (121pkt i 10 miejsce); Dominika Peek z klasy III (120 pkt i 11 miejsce).

Dyplomy uznania otrzymali: Adela Knitter (18 miejsce), Jakub Nierzwicki (22 miejsce), Zuzanna Breska (26 miejsce), Mateusz Łankowski (28 miejsce), Lilliana Stolc (36 miejsce), Kamil Richert (38 miejsce), Michalina Graczyk (48 miejsce). Dyplomy i nagrody wręczył dyrektor Zespołu Oświatowego w Liniewie pan Zbigniew Werczyński.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (ib) <Galeria zdjęć>