Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

2019-10-15 18:39:22

Jak co roku, tradycyjnie w przededniu Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodziców oraz zaproszeni goście zebraliśmy się w sali gimnastyczne naszej szkoły, gdzie odbyła się okolicznościowa akademia z tej okazji.

Podczas uroczystości, uczniowie z klasy 7 a przedstawili zebranym genezę tego święta oraz kilka scenek rodzajowych z życia szkoły, którymi rozśmieszali zebranych. Były oczywiście śliczne kwiaty od Samorządu Szkolnego.

Następnie Dyrektor szkoły w swoim wystąpieniu wspomniał o znaczącej roli nauczycieli w systemie oświaty, zadaniach, jakie na nich ciążą oraz o godności wykonywania zawodu nauczyciela. Następnie wręczył wspólnie z wicedyrektorem nagrody dla wyróżniających się w ostatnim roku nauczycieli.

Przedstawiciele Rady Rodziców działającej przy placówce, w podziękowaniu za trud wychowania i nauczania swoich dzieci, wręczyli na ręce dyrektorów piękne wiązanki kwiatów oraz przekazali nauczycielom życzenia z okazji ich święta.

Obecny podczas uroczystości Wójt Gminy, pan Mirosław Warczak, również złożył życzenia wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, uznając ich duży wkład w wychowanie młodego pokolenia oraz wręczył nagrody dyrektorom, dziękując im za prowadzenie placówki na odpowiednio wysokim poziomie.

Pięknym uzupełnieniem akademii były występy wokalne Oli Madejak, ucz. kl. 4 oraz Oli Engler, ucz. kl. 5, laureatek licznych konkursów wokalnych, które na co dzień dodatkowo uczęszczają do sekcji wokalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Liniewie. Oczywiście jak zwykle duże wrażenie zrobili młodzi uczniowie, uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego, w ramach których przygotowali wiązankę tańców kaszubskich i brawurowo wykonali ją przed żywiołowo reagującymi uczniami (i nauczycielami). Po akademii wszyscy zebrani, w dobrych humorach  udali się do swoich zajęć. (zw) <Galeria zdjęć>