Akademia z okazji odzyskania niepodległości

2010-11-25 11:35:59

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy IV, pod opieką p. Wiesławy Barańskiej przygotowali montaż słowno-poetycki z elementami pantomimy pt. „Od rozbiorów do niepodległości”. W przedstawieni brała udział cała klasa. Każdy uczeń otrzymał zadanie – recytację wiersza, scenkę dramową, pantomimę; ponadto dzieci przygotowały rekwizyty, plansze, chorągiewki.

Uroczysta akademia odbyła się w przeddzień święta tj. 10 listopada. Największe wrażenia wywarła scena pantomimiczna, podczas której uczniowie symbolizujący Rosję, Austrię i Prusy przedarli mapę Polski oraz scena walki między zaborcami. Zgromadzona publiczność, czyli uczniowie z klas 0-VI z zainteresowaniem obejrzała przedstawienie, w którym nie było czasu na nudę dzięki przeplataniu recytacji wierszy, rozmowy „dziadka i babci” z wnuczką o dojściu do niepodległości, wypowiedzi Ojczyzny i pieśni patriotycznych. W krótki i ciekawy sposób dzieci ze szkoły podstawowej zapoznali się z najważniejszymi wiadomościami historycznymi dotyczącymi odzyskania niepodległości.

Galeria zdjęć