Uroczysta akademia z okazji odzyskania niepodległości

2010-12-02 11:32:03

W przededniu Święta Niepodległości uczniowie klasy 2b z gimnazjum przygotowali uroczystą akademię z tej okazji. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, prezentujący tło historyczne w jakim znajdowaliśmy się w chwili odzyskiwania niepodległości po latach zaborów.

Następnie w swoich występach „przeszli” od tematyki związanej z odzyskiwaniem wolności do tematu zbrodni katyńskiej. Miało to bezpośredni związek z uroczystym posadzeniem Dębu Pamięci poświęconemu upamiętnienia męczeńskiej śmierci kpt. Kazimierza Starkowskiego, który został zamordowany w Charkowie oraz odsłonięcia pamiątkowej tablicy z tym związanej. Podczas uroczystości Dyrektor przedstawił wszystkim zebranym ideę Dębów katyńskich oraz sylwetkę kapitana Starkowskiego, a następnie przedstawiciele wszystkich klas oraz przedstawiciele Rady Rodziców wzięli udział w uroczystym odsłonięciu wspomnianej tablicy.

Galeria zdjęć