Za rękę z Einsteinem II

W ramach programu "Za rękę z Einsteinem" 37 uczniów z naszego gimnazjum pod opieką trzech nauczycieli, 5 października udało się dwudniową wycieczkę do Torunia. W czasie pierwszego postoju w Tczewie była okazja do podziwiania starego ? zabytkowego już - mostu o metalowej konstrukcji.

Pierwszego dnia wędrówki po mieście Mikołaja Kopernika, uczniowie zobaczyli między innymi dom sławnego astronoma, uczestniczyli w lekcji chemii kuchennej w Żywym Muzeum Piernika, podziwiali panoramę miasta z wieży Kościoła św. Janów. Pierwszy dzień zakończono wieczornym spacerem po Forcie IV, w czasie którego uczniowie zdobywali wiedzę o budownictwie militarnym.

Drugi dzień rozpoczął się seansem w planetarium, po czym gimnazjaliści przespacerowali się wokół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Finałowym punktem programu wycieczki była wizyta w Centrum Astronomii UMK w Piwnicach. Tu, dzięki niezwykłemu przekazowi profesora z UMK, uczniowie wzięli udział w niezwykle interesującej lekcji astronomii połączonej z elementem filozofii.

Podczas całej wycieczki trwał konkurs wiedzy matematyczno-przyrodniczej, w którym nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli, zbierając cenne punkty, które na koniec zostały wymienione na nagrody pocieszenia.

Wycieczka do Olsztyna
Bałtycki Festiwal Nauki