ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Konkurs poetycki w języku kaszubskim.

2022-05-02 22:04:03
Zdjęcie

We wtorek odbył się finał kolejnej edycji kaszubskich konkursów szkolnych. Tematem pracy dla grupy z kategorii I-III było wykonanie ozdoby świątecznej. Starsi uczniowie mieli napisać wiersz w języku kaszubskim. Dostarczone prace wykazały dużo zaangażowania. Prace plastyczne wykonane przez uczniów z młodszej grupy były kolorowe i niepowtarzalne. Jednak napisanie wiersza wymagało wykazania się wyjątkową wrażliwością na piękno języka. W utworach autorstwa  naszych uczniów czuło się przyspieszone bicie serca a także ogromny ładunek emocji. Wiersze te można podziwiać na gazetce szkolnej na I piętrze.

Na zwycięzców czekały piękne nagrody: głośniki i słuchawki  bezprzewodowe.

A oto werdykt jury dotyczący niniejszego konkursu:

Wiôlgą Nôdgrodã w kategorii klas I-III otrzymała Julia Breska z klasy III; w kategorii klas IV-VI  Wiôlgô Nôdgroda  została przyznana Anecie Szałajda, natomiast w kategorii klas VII-VIII zwyciężyła Magdalena Zypper. „Kawel” został wylosowany przez gospodarza szkoły dla Dominiki Biesik.

Gratulujemy zwycięzcom a uczniów naszej szkoły  już zachęcamy do zapisywania się na zajęcia języka kaszubskiego na przyszły rok 2022/2023.

Kolejnym tematem konkursowym jest recytacja dwóch utworów w języku kaszubskim.(ic) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier