Śladami Mikołaja Kopernika

2022-06-01 10:54:35

W słoneczny, poniedziałkowy poranek 23 maja uczniowie klas trzecich wybrali się na całodniową wycieczkę do Torunia. Autokar z panem przewodnikiem podjechał  punktualnie, zgodnie z planem wyruszyliśmy o  9:30. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy. Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od Warsztatów Piernika w Forcie IV,  na których dzieci wcieliły się w kuchcików i pod czujnym okiem mistrzów cechowych wykonały piernik dekoracyjny według starych, tradycyjnych receptur. Warsztatom towarzyszyła prezentacja, konkursy oraz poczęstunek toruńskimi piernikami. Następnie wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy między innymi ruiny zamku krzyżackiego, Dom Mikołaja Kopernika, Piernikową Aleję Gwiazd, Katedrę Świętych Janów, Ratusz, Stary Rynek, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz Dwór Artusa. Sporo śmiechu i zabawy dostarczyła nam Krzywa Wieża- każdy uczestnik wycieczki chciał prosto stanąć przy jej ścianie; niestety- nikomu się ten wyczyn nie udał.

Kolejnym celem wycieczki była wyprawa w „kosmiczną podróż” w Planetarium. Uczniowie mieli okazję poszerzyć i pogłębić swoją wiedzę na temat gwiazd, galaktyki i wszystkiego, co wiąże się z astronomią. Odpowiednie nagłośnienie i wspaniała muzyka tworzyły wyjątkowo kosmiczny klimat.

W godzinach wieczornych pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy Rodzicom za sfinansowanie,  zaangażowanie i pomoc  w organizacji wyjazdu.(ib,pp) <Galeria zdjęć>