ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

WIZYTA W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT W GDYNI

2022-06-27 16:05:31
Zdjęcie

23 czerwca klasy 1 i 2 miały możliwość świetnej zabawy w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, edukacyjnej instytucji popularyzującej naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów, która stawia sobie za cel łączenie nauki i zabawy. Celem wyjazdu było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo – skutkowego oraz uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu nauczania.

Dzieci zapoznały się tam z najciekawszymi tajnikami wiedzy. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia  i eksperymenty, które budziły wielkie zainteresowanie, a niekiedy nawet zdziwienie. Wszystkie prezentacje gdyńskiego Centrum były bardzo ciekawe, jednak najwięcej uśmiechu i podziwu wzbudzała w uczniach prezentacja, której konstrukcja umożliwiała obejrzenie „na talerzu swojej głowy”.
Wycieczka nie tylko zintegrowała grupę, lecz okazała się również znakomitą  i ciekawą lekcją z wielu dziedzin nauki. Wszystkie dzieci wróciły do domu pełne wrażeń po spotkaniu ze światem nauki. Miejsce to, wyzwoliło w nich kreatywność, pobudziło ciekawość i głód wiedzy!

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki. (mf) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier