ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

NIE WĄTP W BŁĘKIT NIEBA, GDY NAD TWOIM DACHEM STOJĄ CIEMNE CHMURY

2022-06-27 16:09:29
Zdjęcie

To hinduskie przysłowie stało się w tym roku mottem uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Liniewie. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 4-8, rodzice, pracownicy szkoły i delegacja Organu Prowadzącego z sekretarzem panem Jackiem Sosnowskim na czele. W sposób szczególny na ten dzień czekali tegoroczni absolwenci szkoły. Było wśród nich czworo uczniów z Ukrainy, którzy ze względu na toczącą się w ich kraju wojnę, od początku marca kontynuowali naukę w naszej placówce.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego tegoroczni absolwenci zaprezentowali krótki program artystyczny. Zarówno poetyckie teksty jak i piosenki Marka Grechuty miały na celu pokazanie młodym ludziom, że niezależnie od okoliczności zawsze warto być przyzwoitym człowiekiem, a jeśli przeżywa się trudniejsze chwile, to trzeba wierzyć, że błękit nieba jest, mimo że chwilowo przesłoniły go ciemne chmury.

Po części artystycznej pan Jacek Sosnowski wręczył nagrodę Wójta Gminy Liniewo najlepszej absolwentce szkoły. W tym roku okazała się nią uczennica klasy 8a – Patrycja Gołuńska.

Po wręczeniu świadectw ósmoklasistom dyrektor Szkoły Podstawowej w Liniewie pan Sławomir Figiel wręczył je pozostałym uczniom, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem. Wyróżniający się uczniowie otrzymali też nagrody za sukcesy w konkursach.

Dziękując za rok wytężonej pracy, dyrektor życzył wszystkim udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a tegorocznym absolwentom dostania się do wymarzonych szkół. (wf) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier