XVIII Sejmik Ekologiczny

2011-05-24 13:44:17

18 maja trzy uczennice naszego gimnazjum: Joanna Jurczak, Karolina Sosnowska i Wioleta Wydrowska  wraz z opiekunką szkolnego koła LOP – Joanną Figiel uczestniczyły w XVIII Sejmiku Ekologicznym w Kościerzynie. Hasło tegorocznego sejmiku brzmiało: „Szlakami pomników przyrody, rezerwatów przyrody i osobliwości przyrodniczych powiatu kościerskiego.” Organizatorzy w ramach sejmiku zaproponowali uczestnikom kilka konkursów: fotograficzny, plastyczny, na wykonanie prezentacji multimedialnej oraz przygotowanie i zaprezentowanie stoiska pt. „Szlakami pomników przyrody i osobliwości przyrodnicze naszego powiatu”. Jak co roku, nasze gimnazjum zrobiło wrażenie na jurorach. We wszystkich kategoriach zostaliśmy wyróżnieni. Przedstawienie zebranym pomników przyrody naszego regionu zostało ocenione wysoko, w wyniku czego w tej kategorii zajęliśmy II miejsce. Natomiast przygotowana przez nas prezentacja multimedialna, okraszona wierszowanym komentarzem, została oceniona najwyżej – zajęliśmy  I miejsce.

Nagrody w postaci książek i albumów wzbogacą pracownię biologiczną, a tuja zostanie wsadzona przed szkołą i będzie przypominała wszystkim o naszym sukcesie.

Galeria zdjęć