Wycieczka do Łeby

2011-06-08 12:51:18

6 dzień czerwca był wyjątkowym początkiem tygodnia dla uczniów klasy drugiej i trzeciej, ponieważ w tym właśnie dniu odbyła się zaplanowana wycieczka do Łeby.

Wyjazd nastąpił o godzinie 7:45 ze szkoły do miejscowości Rąbki. Następnie zostaliśmy przewiezieni meleksami do punktu – Wyrzutnia rakiet.  I właśnie wtedy rozpoczęła się prawdziwa przygoda na Ruchomych Wydmach. Wspinaliśmy się na ponad 42 metrową Górę Łącką, słońce grzało nielitościwie, a my   czuliśmy się jak na piaszczystej pustyni. Po dwóch  godzinach bardzo zmęczeni dotarliśmy do plaży, gdzie oddychaliśmy morskim powietrzem i sprawdzaliśmy temperaturę wody w Bałtyku. Następnie powróciliśmy meleksami do Rąbki, skąd po krótkiej przerwie zostaliśmy przewiezieni do Parku Dinozaurów. Po przerwie na posiłek zaczęła się  następna nasza przygoda – tym razem z dinozaurami. A było co oglądać, gdyż w parku znajduje się prawie 100 rekonstrukcji prehistorycznych gadów od najmniejszych do 45 metrowego sejsmozaura.

Mimo zmęczenia nasi uczniowie mieli jeszcze tyle sił żeby w ostatniej części wycieczki  poszaleć na placu zabaw w Parku Dinozaurów.

Niesamowicie zmęczeni ale pełni wrażeń o godzinie 21:30   oddaliśmy dzieci stęsknionym rodzicom. Wycieczka do Łeby

Galeria zdjęć