Szkolny konkurs recytatorski - 2013

2013-03-11 09:08:38

W piątek – 8 marca 2013 roku odbyły się eliminacje Szkolnego Konkursu Recytacji Poezji Polskiej.

Uczniowie zaprezentowali wiersze lub fragmenty prozy. Oceniało ich jury w składzie: Felicja Wojewska, Wiesława Barańska, Ida Czaja oraz Weronika Navus - Wysocka. Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. W  szranki poetyckich zmagań stanęło dziewięcioro uczniów nauczania początkowego oraz dwunastu uczniów z klas IV-VI. Występy uczestników były dynamiczne, a repertuar bardzo różnorodny.  Deklamacje młodych artystów niejednokrotnie wywoływały na twarzach widzów promienne uśmiechy. Po zakończeniu prezentacji jury udało się na krótkie obrady.
W kategorii młodszej (I-III) zwyciężyła Katarzyna Staroszczyk , która przepięknie wyrecytowała wiersze D. Wawiłow „O Rupakach” oraz J. Tuwima „Dwa wiatry”, drugie zajął Igor Piwowarczyk, uczeń rozbawił publiczność utworem M. Konopnickiej „Stefek Burczymucha”. W kategorii klas IV- VI zwyciężyła Marika Dyks – uczennica zachwyciła jury recytacją wierszy H. Niewiadomskiej „Ploteczki” oraz D. Gellner „Smok”, drugie miejsce przyznano Tomaszowi Wojewskiemu, który przepięknie zadeklamował wiersz J. Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny” oraz fragment prozy J. Olech „Dynastia Miziołków”.

Laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji gminnych, które odbędą się 14 marca w Szkole Podstawowej w Wysinie. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów. (wnw) <Galeria zdjęć>