Szkolne obchody Dnia Ziemi

2013-05-07 19:12:29

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem:  „Elektroodpady - proste zasady”. 22 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w powiatowych obchodach Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie, który tradycyjnie rozpoczął się przemarszem młodzieży z całego powiatu ulicami miasta. Następnie w Ogródku Jordanowskim odbył się festyn ekologiczny, w czasie którego nasi uczniowie uczestniczyli w wielu warsztatach i konkursach. W konkursie plastycznym pod hasłem: „Elektroodpady - proste zasady”, uczennica naszego gimnazjum – Jagoda Kosiecka, zajęła pierwsze miejsce.

Obchody Dni Ziemi zakończyliśmy w naszym gimnazjum 26 kwietnia. Klasa IIc na uroczystym apelu przypomniała podstawowe zasady postępowania z elektrośmieciami, a następnie przedstawiła montaż słowno – muzyczny pt. „Ziemia – planeta popiołu”, który w refleksyjny sposób ukazał siedem ostatnich dni świata. Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursów przeprowadzonych w naszej szkole w ramach obchodów Dni Ziemi.

W konkursie plastycznym I miejsce zajęła uczennica kl. IIc – Ewelina Derdowska, zaś w konkursie ekologicznym I miejsce - uczeń kl. IIIa – Julian Wakuliński. (jf) <Galeria zdjęć>