Butelkowe choinki

2014-01-07 09:14:23

W grudniu cała społeczność szkoły w Liniewie miała możliwość podziwiania prześlicznych choinek wykonanych przez uczniów starszych klas szkoły podstawowej i  gimnazjum.

A zaczęło się od… zwykłej butelki, która stanowiła bazę czyli pień świątecznego drzewka, natomiast za koronę posłużyły kawałki materiału, papieru, ozdobne patyczki, druciki, cokolwiek podpowiedziała wyobraźnia dzieci. Opłaciło się zbieranie pozostałości po bukietach, dekoracjach stołów czy opakowań po prezentach; ładnych guziczków, cekinów oderwanych ze zniszczonych sukienek czy innych świecidełek. Wszystkie te skarby mogły być wykorzystane, by powstała piękna, niepowtarzalna, wyjątkowa choinka, która znalazła swoje miejsce w naszej galerii choinek  nad schodami.

Nad pracą dzieci czuwała i  służyła radą pani od plastyki Alicja Werczyńska. (aw) <Galeria zdjęć>