Prezentacja projektów gimnazjalnych

2014-04-01 10:05:09

W piątek i poniedziałek (28 i 31 marca 2014 r.) uczniowie klas drugich gimnazjum przedstawili efekty swojej pracy w ramach realizacji projektów edukacyjnych.

Drugoklasiści  w zespołach pod opieką nauczycieli zrealizowali 11 tematów:

Lp.

Temat

Opiekun

Mój idol piłkarz.

Pan T. Gierszewski

1.

Jak zorganizować imprezę sportową w szkole?

Pani E. Szandrach

1.

Planujemy tygodniową wycieczkę na koniec gimnazjum.

Pan G. Pielak

1.

Historia motoryzacji w Polsce.

Pani E. Łuczkiewicz

1.

Linoryt- technika graficzna. Czy to trudne?

Pani B. Karczyńska

1.

Pory roku w muzyce klasycznej i rozrywkowej.

Pani A. Werczyńska

1.

Sekty-zagrożenie wiary, życia i zdrowia człowieka.

Pani L. Rekowska

1.

This music will last forever - The Beatles. Ta muzyka nigdy nie umrze - The Beatles.

Pani B. Szwedek

1.

Jak bawić się bez używek?

Pani M. Kurszewska

1.

Historia książki od czasów najdawniejszych do współczesności.

Pani F. Wojewska

1.

Uczniowie z Heskem - młodzież taka jak my.

Pani A. Gajewska

Uczniowie, realizując swoje projekty, wykazali się sporą inwencją. Jako efekty ich trzymiesięcznych zmagań z projektem pojawiły się między innymi: prezentacje multimedialne, plakaty, broszury i prace plastyczne wykonane techniką linorytu.

Prezentacje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem widowni, a przede wszystkim uczniów klas pierwszych, którzy w przyszłym roku będą realizowali swoje tematy w ramach szkolnych projektów edukacyjnych, a obecne prezentacje starszych kolegów traktowali jako zbiór pomysłów na atrakcyjny sposób przedstawienia prac zespołów.

Prezentacje zostały ocenione przez Komisję w składzie: Sławomir Figiel, Danuta Szultka i Wojciech Figiel. Uzyskane przez uczniów punkty za realizację projektu (zgodnie z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania) będą miały wpływ na końcoworoczną ocenę zachowania.(wf) <Galeria zdjęć>