Potyczki z ortografią

2014-04-24 12:22:30

4 kwietnia  odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Celem konkursu było  rozwijanie zainteresowań dzieci nauką ortografii oraz motywowanie do bezbłędnego pisania.

Do „boju” o tytuł „Mistrza Ortografii 2014”  przystąpiło  sześciu  uczniów z klasy drugiej ( Krzysztof  Butowski, Adrian Gurski, Małgorzata Kalinowska, Patrycja Krefta, Klaudia Murawska i  Igor Piwowarczyk) oraz siedmiu uczniów  z klasy trzeciej ( Malwina Freitag, Joanna Gruszka, Klara Kalinowska, Dagmara Kotas, Marta Koprek, Paulina Richert i Szymon Ziemian). Wszyscy uczestnicy konkursu z powagą przystąpili do pisania dyktanda nasączonego różnymi trudnościami ortograficznymi. Jak się okazało podczas sprawdzania prac, mimo bardzo trudnego tekstu – nasi uczniowie   zaprezentowali wysoki poziom opanowania zasad i umiejętności ortograficznych. Spisali się więc na medalsmiley.

Tytuł Mistrza Ortografii 2014 zdobyli:

Dagmara Kotas- uczennica klasy III

oraz Igor Piwowarczyk – uczeń klasy II.

Tytuł Wicemistrza Ortografii 2014 zdobyli:

Małgorzata Kalinowska – uczennica klasy II

oraz Marta Koprek -  uczennica klasy III.

Uroczystego wręczenia dyplomów oraz nagród ( dla zwycięzców) dokonał na apelu specjalnym dyrektor Zespołu Oświatowego w Liniewie pan Zbigniew  Werczyński.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Rodzicom za ufundowanie nagród.(ep) <Galeria zdjęć>