III Gminny Konkurs Ortograficzny w szkole podstawowej

2014-05-21 12:48:43

14 maja 2014 r. odbył się już trzeci międzyszkolny konkurs  o tytuł "Mistrza ortografii" dla uczniów ze szkół naszej gminy. Jak co roku eliminacje przeprowadzono w placówkach na poziomie klas 4 – 6. Dwanaścioro laureatów przystąpiło do ostatniego etapu i pisało tzw. dyktando z  "luką".W tym roku poziom był bardzo wysoki, gdyż nie można było wyłonić zwycięzcy. Dwie uczennice napisały dyktando bezbłędnie! Po "dogrywce" jury ogłosiło troje zwycięzców:

1. miejsce i tytuł "Mistra ortografii" zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Wysinie – Wiktoria Gollnau.
  2. miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej w Głodowie – Sara Majer,
  3. miejsce -  uczennica Szkoły Podstawowej w Liniewie – Dominika Gołuńska.

Gratulujemy!

Dopełnieniem otrzymanych dyplomów były nagrody ufundowane po raz kolejny przez wójta Gminy Liniewo, p. Mirosława Warczaka, m.in. notesy, gry dydaktyczne oraz wieczne pióra.

Uczniowie bardzo chętnie przystępują do konkursów ortograficznych, lubią zdrową rywalizację. Za rok też chcą pisać dyktando międzyszkolne.(wb) <Galeria zdjęć>