"Wiatr w żagle" liniewskiej edukacji

2014-06-04 10:46:36

Klasa 5 właśnie zakończyła prace związane z realizacją projektu edukacyjnego Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską. We wtorek 27 maja 2014r. nastąpiło uroczyste zakończenie pracy nad projektami wszystkich trzech grup biorących udział w projekcie.

Wobec młodszych kolegów ze szkoły został zaprezentowany film, który w całości zrealizowały dziewczęta z grupy projektowej Grupa1-SP-Liniewo. Opis prac nad całością projektu oraz kilka fotek można obejrzeć na ich blogu: (KLIKNIJ TU) natomiast film pod tytułem „Fokarium na Helu (może) prawdziwa historia” jest umieszczony na (KLIKNIJ TU). Podczas pokazu premierowego film zdobył uznanie młodszej publiczności. Mamy nadzieję, że spodoba się również pozostałym potencjalnym widzom.

Podczas gali grupa chłopców (Grupa3-SP-Liniewo) zademonstrowała model żaglówki. Trzeba przyznać, że zrobiła wrażenie na widzach. Chłopcy zaprezentowali również zdjęcia z prób wodowania modelu, a także powiedzieli kilka słów na temat wyboru tematu, powstawania modelu oraz trudnościach jakie napotkali. Odsyłamy do blogu chłopców: (KLIKNIJ TU) Imprezę zakończeniowa poprowadziły dziewczęta z grupy projektowej (Grupa2-SP-Liniewo), które przygotowały prezentację multimedialną na temat flory i fauny Bałtyku. Po prezentacji przeprowadziły quiz dla uczniów klas 0-III i wręczyły nagrody dla drużyn biorących udział w zabawie. Przebieg swoich prac i opis projektu dziewczęta umieściły na blogu (KLIKNIJ TU). Prezentację przekonwerterowaną na plik avi można zobaczyć na (KLIKNIJ TU).

Uczniowie klasy 5 przez cały okres prac na projektami bardzo byli zaangażowani i teraz z niecierpliwością czkają na ocenę ich pracy. Stawką w grze jest udział w obozie żeglarskim. Miło by było, aby choć 1 grupa zdobyła uznanie jury, ale jeśli nie uda się zdobyć nagrody żadnej grupie pozostanie satysfakcja naprawdę dobrze wykonanej pracy. Wszyscy w szkole trzymamy kciuki za naszych kolegów. (sf) <Galeria zdjęć>