Dzień europejski w gimnazjum

2014-06-09 23:25:01

Wtorek 3 czerwca br. był europejskim świętem w naszym gimnazjum. Tego dnia wszystkie klasy gimnazjalne przygotowały prezentacje wybranych krajów Unii Europejskiej i zaprezentowały je swoim koleżankom i kolegom. Jak zwykle pomysłów nie zabrakło, mogliśmy podziwiać nie tylko dorobek kulturowy poszczególnych krajów, ale również dokonania naukowe, tradycyjne kuchnie, czy piękne stroje noszone na co dzień lub od święta. Dodatkową atrakcją był udział w przedstawieniu niemieckiej młodzieży z partnerskiej szkoły w Heskem. Oni również przyjęli konwencje naszej zabawy i przygotowali quiz, w którym należało odgadnąć nazwę państwa na podstawie przedmiotów charakterystycznych dla danego kraju. W tej zabawie zwyciężyli nasi gimnazjaliści różnicą jednego punktu!!! Podczas prezentacji przez naszą scenę przewijały się raz po raz znane coraz to bardziej znane osobistości. „Gościliśmy” u siebie min.: Królową Wiktorię, greckich mędrców, Leonarda da Vinci. „Przybyła do  nas” prosto ze Szwecji Pipi Lansztrung. „Występował” przed nami Enrique Iglesias, zespoły Toten Hosen, The Queen, The Beatles. „Zaprezentowali się”  Al. Bano i Romina Power. Dziewczęta zatańczyły  żywiołową włoską tarantellę, wykonano ogniste tango oraz cieszący się popularnością (szczególnie wśród męskiej części widowni) taniec Zorby. Całość zwieńczył paryski, ognisty kankan, wykonany w stylowych strojach przez dziewczęta z klasy 3b !!! I to był już koniec występów.

Zabawa ta była związana również z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka, więc na zakończenie dyrektor podziękował wszystkim uczniom za bardzo duże zaangażowanie w programie oraz wykonaną pracę nad prezentacjami oraz życzył z okazji ich święta wszystkiego najlepszego. Wręczył im na ręce wychowawców, ufundowane przez Radę Rodziców słodkie upominki.(zw) <Galeria zdjęć>