ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Gogol rozbawił wszystkich

2010-03-02 10:10:12
Zdjęcie

Tak jak się spodziewaliśmy w sali gimnastycznej naszej szkoły gościliśmy komplet widzów, gdzie jak już wcześniej pisaliśmy, uczniowie naszego gimnazjum przygotowali przedstawienie pt. Ożenek Mikołaja Gogola. Pogoda nie była sprzymierzeńcem naszych działań, uniemożliwiając dotarcie do nas wszystkim chętnym.

Przygotowania trwały od października ub. roku, kiedy to uczniowie rozpoczęli samodzielnie przepisywać scenariusz sztuki. Wtedy również narodziła się koncepcja układu scenograficznego spektaklu.

Wspólnie z nauczycielami języka polskiego zostały wybrane z tekstu obszerne fragmenty przedstawienia, które zestawione w całość pozwoliły zachować akcję oraz swoisty, charakterystyczny dla Gogola humor sytuacji.

Duże wrażenia na widzach zrobiła niemal zawodowa jak wszyscy stwierdzili, gra naszych aktorów. W połączeniu ze świetną scenografią, dobranymi strojami oraz porządnym oświetleniem, udało się stworzyć w sali gimnastycznej namiastkę prawdziwego teatru. Żywa reakcja w trakcie przedstawienia oraz gorące brawa na zakończenie spektaklu były dużą nagrodą dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia.

Niesieni sukcesem stawialiśmy sobie pytanie: nie czy, tylko co wystawimy w przyszłym roku szkolnym?

Galeria zdjęć
Film 1
Film 2
Film 3
Film 4
Film 5
Film 6
Film 7
Film 8
Film 9
Film 10
Film 11
Film 12
Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier