Gimnazjalne Igrzyska Sportowe

2015-06-09 14:35:46

03 czerwca  2015 r  odbyła  się  w naszej szkole  Gimnazjalne Igrzyska Sportowe .

Celem igrzysk było :

·       propagowanie lekkoatletyki ,

·       wyłonienie medalistów na poziomie poszczególnych klas,

·       zapoznanie z historią igrzysk olimpijskich, ze znakami i symbolami olimpijskimi ,

·       wpajanie zasad zdrowej rywalizacji,

·       wspólna sportowa zabawa,

Podczas ceremonii otwarcia igrzysk wciągnięto na maszt flagę olimpijską, wysłuchano hymn olimpijski, zapalono znicz olimpijski, podano hasło olimpiady, przedstawiono  maskotkę olimpijską ,a także złożono przysięgę o uczciwej , sportowej rywalizacji i sędziowaniu. Sportowcy rywalizowali w  siedmiu  kategoriach indywidualnych .

1.   Bieg  na 100 m

2.   Bieg  na 800 m

3.   Skok  w dal z miejsca ( trójskok)

4.   Skok w dal z rozbiegu.

5.   Rzut piłką lekarską oburącz w tył nad głową

6.   Pchnięcie kulą.

7.   Strzały do bramki do wyznaczonych pól punktowych

Przez cały czas trwania igrzysk prowadzona była punktacja . Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale ,a każdy zawodnik otrzymał dyplom i słodki upominek.

Mamy  nadzieję ,że igrzyska uświadomiły  wszystkim, że sport to nie tylko wspaniały sposób aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim dobra zabawa w duchu   „ fair play ” (es) <Galeria zdjęć>