Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17

2017-06-26 21:06:19

W piątek 23 czerwca br., zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, nadeszła długo oczekiwana chwila. W tym dniu uczniowie odbierali świadectwa promocji do następnych klas.

Dużo emocji było związane z ukończeniem szkoły. Absolwentom gimnazjum, jak zgodnie stwierdzili, czas upłynął bardzo szybko i nadeszła pora rozstania. Z nauczycielami , z koleżankami i kolegami ze swoich klas, jak również pozostałymi uczniami w szkole. Podczas uroczystości, kiedy dyrektor wręczał każdemu absolwentowi świadectwa ukończenia gimnazjum nie obyło się bez łez, które ukradkiem były wycierane prze znaczną część (byłych już) trzecioklasistów.

Jak co roku uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z biało-czerwonym paskiem zostali nagrodzeni przez Rady Rodziców działające przy poszczególnych szkołach książkami ze stosowną dedykacją. Rada Pedagogiczna wybrała najlepszą absolwentkę gimnazjum, którą została Marta Plichta, oraz najlepszą uczennicę w szkole podstawowej. Tytuł ten przypadł Małgorzacie Kalinowskiej, uczennicy klasy 5 (!). Tradycyjnie nagrody dla tych uczennic ufundował Wójt Gminy, który wręczał je osobiście.

Równolegle odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów z klas I-III. I tu Rady Rodziców ufundowały nagrody, tym razem dla wszystkich uczniów. Każdy z nich dostał pamiątkową książeczkę oraz stosowny dyplom.

Podczas obu uroczystości, uczniowie zaprezentowali programy artystyczne. Bez wątpienia duże wrażenie zrobił na wszystkich obecnych, występ Marty Plichty, która wykonała piękną balladę przy własnym akompaniamencie fortepianu. Również uczniowie z klas drugich przygotowali i wykonali swoim starszym kolegom krótki program pożegnalny.

Na zakończenie, dyrektor życzył absolwentom, aby spełniły się ich marzenia związane z wyborem szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkim zaś życzył słonecznych, pełnych uśmiechu i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. (zw) <Galeria zdjęć>