Kaszubskie święto w Liniewie

2018-05-29 05:56:35

8 maja odbyły się w Liniewie gminne eliminacje XLII Konkursu Literatury Kaszubskiej „Rodnô mowa”. Otwarcia dokonała Pani Lucyna Centrum Kultury.  Ciepłymi słowami przywitała wszystkich uczestników oraz gości, przedstawiła jurorów,  życzyła wszystkim miłego spędzania czasu a recytatorom odwagi  i pięknych interpretacji kaszubskich tekstów.

Komisja w składzie: Jerzy Nacel, Jerzy Koszałka, Andrzej Busler  i Grzegorz Prondziński oceniło 32 recytatorów , reprezentantów wszystkich szkół naszej gminy i wyłoniło laureatów konkursu.

Werdykt jury był następujący:

kat: grupaprzedszkolna: I miejsce - Oskar Klaszewski z SP w Głodowie,II miejsce - Maja Kowalewska z SP w Głodowie i III miejsce - Dominika Żołądek z SP w Głodowie.

Kat: klasy I – III: I miejsce - Dominika Biesik z SP w Głodowie, II miejsce – Roksana Trapp z SP w Głodowie, III miejsce Marta Cichocka z SP w Głodowie.

Kat: klasy IV – VI: I miejsce Michał Mielewczyk z ZO w Garczynie, II miejsce – Małgorzata Jurczyk z ZO w Liniewie

Kat. klasa VII i gimnazjum: I miejsce - Monika Jurczak z ZO w Liniewie, II miejsce – Mateusz Jurczak z ZO w Liniewie, III miejsce – Wiktoria Szmit z ZO w Liniewie.

Gminę Liniewo w eliminacjach  powiatowych reprezentować będą: Oskar Klaszewski, Maja Kowalewska, Dominika Biesik, Roksana Trapp, Michał Mielewczyk, Małgorzata Jurczak, Monika Jurczak i Mateusz Jurczak.

Gratulujemy  laureatom oraz życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu. (ic) <Galeria zdjęć>