Dzień Edukacji Narodowej 2018

2018-10-16 10:51:25

Dzień Edukacji Narodowej to święto  polskiej szkoły, czyli uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Dawniej zwane było po prostu Dniem Nauczyciela i dlatego w tym dniu uczniowie naszej szkoły wierszami i piosenkami podziękowali nauczycielom za przekazywaną wiedzę oraz za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów.  Do życzeń przyłączył się również wójt naszej gminy – Mirosław Warczak, który z okazji Dnia Edukacji dziękował wszystkim pracownikom szkoły za ich trud, a dyrektorom (panu Zbigniewowi Werczyńskiemu i Sławomirowi Figlowi) wręczył nagrody.   Dziękując za nie pan Zbigniew Werczyński  życzył wszystkim stabilizacji w pracy, optymizmu oraz wytrwałości w coraz to bardziej zbiurokratyzowanej szkole.  Podkreślił, że na wyróżnienie zasługuje praca ogromnej liczby pedagogów naszej szkoły, ale ze względu na skromne środki w tym roku był w stanie przyznać sześć nagród dla nauczycieli.

Na zakończenie dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom, pod kierunkiem których przygotowana została dzisiejsza uroczystość. Po jej zakończeniu  wszyscy udali się na lekcje. (jf) <Galeria zdjęć>