"Witaminki dla księżniczki Marcelinki"

2019-11-18 09:21:39

Na początku listopada ogłoszony został konkurs plastyczny pt. "Zdrowo się odżywiam". Celem konkursu było kształtowanie świadomości wśród uczniów klas młodszych na temat właściwego odżywiania, a także promowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Każdy uczeń klasy I- III mógł w formie pracy plastycznej przedstawić ten temat na swój sposób. Techniki wykonywania były naprawdę ciekawe i różnorodne. Komisja postanowiła wyróżnić prace następujących uczniów:

Klasa 1a: Michał Rekowski, Mateusz Kulas, Julia Breska, Hubert Miotk, Jakub Nierzwicki, Milena Dyks, Zosia Koprek

Klasa 1b: Michał Rymon Lipiński, Lena Kołsut, Hubert Brzeski, Tomasz Wenta

Klasa II: Paulina Gostomska, Paweł Chamier- Gliszczyński, Roksana Górecka, Marcel Rekowski, Marta Mechlińska, Agata Dorawa, Cezary Stolc

Klasa III: Nikodem Lorbiecki, Patrycja Biesik, Zuzanna Breska.

Chcąc przedstawić w zabawny sposób jak powinny wyglądać zdrowe nawyki żywieniowe, uczniowie klasy 1a przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek, krótką inscenizację pt. "Witaminki dla księżniczki Marcelinki". Po jej obejrzeniu, wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie chcą brać przykładu z bohaterki i postarają się zdrowo odżywiać, aby mieć więcej niż ona siły i chęci do nauki, a także zabawy.

W tym dniu ogłoszono również wyniki konkursów zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Pierwszy konkurs skierowany był do najmłodszych uczniów klas I- III pt. "By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą". Drugi natomiast- "Czytelnicze rymowanki", przeznaczony był dla klas IV- VI.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom we wszystkich konkursach i zachęcamy do udziału w kolejnych. (pp) <Galeria zdgjęć>