Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 w Zespole Oświatowym w Liniewie

2009-12-03 11:09:31
ZdjęcieTegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Oświatowym w Liniewie miała szczególnie uroczysty charakter. Wśród zaproszonych gości był Poseł na Sejm RP Pan Zdzisław Czucha, a także Wójt Gminy Pan Mirosław Warczak. Na wstępie zebrani uczcili minutą ciszy pamięć poległych na wszystkich frontach II-giej wojny światowej, której 70-tą rocznicę wybuchu w tym roku obchodzimy, a następnie głos zabrał dyrektor ZO w Liniewie Pan Zbigniew Werczyński. Szczególnie ciepło i serdecznie przywitał uczniów rozpoczynających swoją edukacje w klasach pierwszych (zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum). W swoim wystąpieniu przyrównał rok szkolny do biegu sportowego, zwracając się do wszystkich uczniów: Na starcie nie możecie zostać w tyle, bo inni uciekną, a Wy nie zdążycie nadrobić straconego dystansu. Dziś waszą walką jest nauka, abyście mogli żyć godnie w zjednoczonej Europie. To w niedalekiej przyszłości Wy drodzy uczniowie będziecie stanowić o obliczu naszego kraju, więc należy się do tego solidnie przygotować – stwierdził Pan Poseł Zdzisław Czucha, a tego możecie oczekiwać od Waszego dyrektora, nauczycieli oraz władz gminy. Również Wójt Gminy Mirosław Warczak życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce w nadchodzącym roku szkolnym. Aby uczestnicząc w licznych konkursach i przeglądach przynosili radość swoim rodzicom oraz dawali przykład dobrej oświaty liniewskiej, na której szczególnie zależy władzom gminy. Wychodząc naprzeciw woli rodziców od tego roku szkolnego wprowadzono do szkolnego planu nauczania w liniewskiej podstawówce naukę języka kaszubskiego. W Zespole Oświatowym w Liniewie w bieżącym roku szkolnym rozpoczęło naukę 369 uczniów.
Galeria zdjęć