2011-03-21 11:57:35

„Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka” – to zdanie było mottem szkolnego etapu Konkursu Recytacji Poezji Polskiej, który odbył 18 marca 2011 r. się w naszej szkole podstawowej.

W szranki poetyckich zmagań w pierwszej kolejności stanęło dziewięciu uczniów klas nauczania początkowego. Wszyscy występujący stworzyli magiczną atmosferę, dostarczając widowni niesamowitych wrażeń. Nie ułatwiło to pracy jury obradującego w składzie: Weronika Navus – Wysocka, Wiesława Barańska oraz Felicja Wojewska. Choć wybór był trudny, ostatecznie w tej kategorii laureatkami zostały dziewczynki z klasy II – Monika Jurczak oraz Dominika Gołuńska, nad którymi pieczę sprawowała pani Iwona Borowicka. Następnie swoje interpretacje przedstawiło dziewięciu uczniów klas IV- VI. I tym razem poziom był wysoki, uczestnicy wykazali się niezwykłym kunsztem deklamacyjnym, wrażliwością poetycką i kulturą słowa. Ostatecznie zwyciężyła Klaudia Szreder – uczennica klasy Va, przygotowana przez panią Weronikę Navus – Wysocką oraz Kamil Szreder – uczeń klasy IV, przygotowany przez panią Wiesławę Brańską. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Mamy ogromną nadzieję, że mówienie wierszy sprawiło wszystkim dzieciom ogromną radość, a laureatom życzymy powodzenia na następnym etapie konkursu.

Galeria zdjęć