ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Gminny Konkurs Recytacji Poezji Polskiej

2011-03-30 10:46:23
Zdjęcie

Dnia 25 marca 2011 roku odbył się Gminny Konkurs Recytacji Poezji Polskiej. Do turnieju przystąpili wszyscy laureaci ze szkół z Garczyna, Głodowa, Wysina i Liniewa.

Naszą placówkę w kategorii klas I-III reprezentowały: Dominika Gołuńska, która przedstawiła utwór Małgorzaty Stankowskiej Koledzy i Zosię Samosię Juliana Tuwima, drugą uczennicą była Marika Jurczak, dziewczynka wyrecytowała wiersz Juliana Tuwima O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci oraz Kwokę Jana Brzechwy. Przedstawicielem kategorii klas IV –VI był Kamil Szreder, który zaprezentował wiersz Wandy Chotomskiej O poecie i biedronce i Listy Juliana Tuwima. Kolejną reprezentantką z podstawówki była Klaudia Szreder, uczennica wyrecytowała fragment utworu Jana Brzechwy Pchła Szachrajka oraz Ploteczki Hanny Niewiadomskiej.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, jury w składzie: J. Jereczek - Weyer – przewodnicząca (SP Wysin), G. Lewandowska (SP Garczyn), M. Kiedrowicz (SP Głodowo), W. Navus – Wysocka (SP Liniewo) było pod ogromnym wrażeniem umiejętności recytatorskich wszystkich uczniów. Ostatecznie nasze dziewczynki z nauczania początkowego, Dominika Gołuńska i Marika Jurczak zajęły III miejsce. W kategorii klas IV- VI Kamil Szreder również zajął III miejsce. Klaudia Szreder swą recytacją zachwyciła jury, które przyznało jej I miejsce. Uczennica 7 kwietnia 2011 będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach powiatowych.

Cieszymy się z tak dużych osiągnięć naszych uczniów. Trzymamy kciuki za Klaudię i życzymy jej sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

Galeria zdjęć
Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier